Fakt (dziennik)

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Fakt (dziennik)
Data 22.10.2003, godz. 6:00 (symbolicznie)
Miejscowość Warszawa(52°13′N 21°00′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 29° Wagi
Księżyc 13° Panny
Ascendent 15° Wagi
Horoskop wejścia do sprzedaży dziennika "Fakt"

Opis

Dziennik wydawany od 22 października 2003 przez firmę Axel Springer Polska, należącą do niemieckiego koncernu medialnego Axel Springer AG. Lider rynku polskiej prasy codziennej. Gazeta wzorowana jest na niemieckim Bild i należy do gazet typu tabloid. Redaktorem naczelnym jest Grzegorz Jankowski. Z dziennikiem procesowały się Anna Mucha, Kayah, Joanna Brodzik oraz Edyta Górniak. Wszystkie cztery wygrały procesy i wywalczyły zadośćuczynienie od gazety.

Kluczowe wydarzenia

  • W 2004 i 2005 - Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało "Faktowi" tytuł "Hieny Roku" za "wyróżnienie się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej".
  • W maju 2010 - Fakt przegrał pozew sądowy jaki wytoczył gazecie dziennikarz Mariusz Max Kolonko za serię artykułów z 2006 roku na temat jego związku z Weroniką Rosati.

Źródło horoskopu

Po raz pierwszy pojawił się w kioskach 22 października [2003 roku - przyp. red.], w towarzystwie agresywnej, silnej kampanii reklamowej. [1]

Nie znamy godziny oddania gazety w ręce pierwszych czytelników, dlatego przyjęliśmy godzinę szóstą rano, jako standardowo przyjętą dla rozpoczęcia pracy salonów prasowych.