Wroński Tadeusz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tadeusz Wronski - foto.jpg
Dane Tadeusz Wroński
Data urodzenia 1.04.1915, godz. 3:40
Miejscowość Warszawa ( 52°13′N 21°00′E)
Strefa czasowa GMT+2
Słońce 11° Barana
Księżyc 23° Wagi
Ascendent 5° Wodnika
Horoskop Tadeusza Wrońskiego


Biografia

Skrzypek, pedagog, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Warszawie. Jego zainteresowania pozamuzyczne i pozapedagogiczne to filozofia, astrologia (był uczniem Pawła Teofana Sadowskiego), tarok, szachy. Tadeusz Wroński jest również autorem publikacji o technice gry skrzypcowej, zagadnieniach kształcenia młodych skrzypków oraz książek o duchowej drodze artysty.

W 1949 roku został zastępcą profesora w ówczesnym Konserwatorium Warszawskim. Jednocześnie rozszerzył działalność artystyczną. Koncertował intensywnie w Europie i w Azji. Jako solista występował z polskimi i zagranicznymi orkiestrami, z takimi dyrygentami jak: Stanisław Wisłocki, Jan Krenz, Bogdan Wodiczko, Witold Rowicki, Pawel Klecky, Vaclav Smetacek, Dimitru Georgescu, itd.

W latach 1973 – 1975 był rektorem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W ciągu swej ponad 40-letniej kariery pedagogicznej przez jego klasę przeszło około 400 studentów (około 100 w Polsce i około 300 w Stanach Zjednoczonych – różnica wynika z innego systemu naboru – o wiele liczniejsze klasy w USA). Wielu z nich zrobiło znaczące kariery artystyczne i pedagogiczne. Na przestrzeni wielu lat Tadeusz Wroński był recenzentem dyplomów, doktoratów i przewodów.


Więcej szczegółów biograficznych znajduje się na stronie Fundacja Skrzypce.

Ciekawostki

Ze wspomnień Krzysztofa Jakowicza [1], polskiego skrzypka i pedagoga:

Profesor Wroński był dla mnie niemal guru. Interesował się astrologią i dla każdego studenta układał horoskop. Zdradził mi dużą część mojego horoskopu i przyznam, że bardzo się sprawdza. Zresztą znając po części ten horoskop, próbuję mu czasem trochę pomóc, żeby się spełniło. Ale mówiąc już serio, to rzeczywiście w wielu przypadkach te przepowiednie się sprawdzały. Jest to, jak się okazuje, bardzo poważna nauka. Gdy profesor zbierał dane dotyczące moich urodzin okazało się, że podałem mu złe informacje i coś się mu nie zgadzało. Okazało się, że nie urodziłem się w Palmirach, jak mam napisane w papierach, ale że stało się to we wrześniu 1939 w rowie przy drodze między Warszawą a Garwolinem. Dla astrologa ważne jest, gdzie się człowiek urodził dokładnie, a nawet o której godzinie. Dopiero, gdy mama mi powiedziała szczegóły, wszystko się zgodziło. rozmowa z Krzysztofem Jakowiczem

Źródło horoskopu

Prywatne archiwum Światosława Floriana Nowickiego.