Morawiecki Mateusz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Mateusz Morawiecki
Data urodzenia 20.06.1968, godz. 14:15
Miejscowość Wrocław (50°33′N 22°44′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 30° Bliźniąt
Księżyc 1° Byka
Ascendent 24° Wagi
Horoskop Mateusza Morawieckiego


Biografia

Polski menedżer, bankowiec i polityk. W latach 2007–2015 prezes zarządu Banku Zachodniego WBK, od 2015 wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju, od 2016 minister finansów oraz przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Uzyskał dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył także studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu. Studiował też na Uniwersytecie Bazylejskim i w Kellogg School of Management przy Northwestern University.

Jest synem Kornela Morawieckiego. W latach 80. kilkakrotnie pobity z powodów politycznych, represjonowany również wezwaniami na przesłuchania, zatrzymaniami i rewizjami w mieszkaniu. Działał w założonej przez ojca Solidarności Walczącej, a także w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 9 listopada 2015 - zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK, pozostając nadal akcjonariuszem BZ WBK (posiadającym blisko 14 tysięcy akcji).
  • 16 listopada 2015 - objął urzędy wicepremiera i ministra rozwoju w rządzie Beaty Szydło.
  • 28 września 2016 - odwołany ze stanowisk rządowych, a także tego samego dnia powołany ponownie na urzędy wicepremiera i ministra rozwoju oraz dodatkowo na urząd ministra finansów

Ciekawostki

W bliskich relacjach z nowym wicepremierem od 20 lat pozostaje prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. (...) O wicepremierze mówi tylko dobrze: że fachowiec, uroczy człowiek, a przede wszystkim państwowiec. (...) Ciekawą opinię w listopadzie 2015 wyraził też dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik: - W branży bankowej niespodziewanie wyrósł na najbardziej agresywnego gracza. (...) Ale przez osiem lat rządził jednym z największych banków w Polsce i nie spaprał tej roboty. To jest jakaś rekomendacja, żeby porządzić czymś większym, państwem na przykład [1].

Bankowiec, który pracował z Morawieckim w BZ WBK, proszący o nieujawnianie nazwiska: - Morawiecki jest fachowcem, to prawda. Jednak praca z nim to nie była przyjemność. Apodyktyczny, nieznoszący sprzeciwu, wymagający od ludzi ponad ich możliwości. Może pan napisać, że po jego nominacji w banku wiele osób odetchnęło z ulgą, że kończy się pewien ciężki okres w ich życiu.

Źródło horoskopu

Jak wskazują niezależnie od siebie niektórzy polscy astrologowie (np. Włodzimierz Zylbertal, Piotr Gibaszewski), godzina ta została pozyskana z bliżej nieustalonych kręgów politycznych.