Zawadzki Tadeusz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Tadeusz Zawadzki ps. "Zośka"
Data urodzenia 24.01.1921, godz. 5:00
Miejscowość Warszawa
Strefa czasowa GMT+2
Słońce 4° Wodnika
Księżyc 6° Lwa
Ascendent 10° Strzelca
Horoskop Tadeusza Zawadzkiego

Biografia

Instruktor harcerski, harcmistrz, podporucznik AK, komendant Grup Szturmowych na terenie Warszawy, jeden z bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Syn Józefa Zawadzkiego, dziekana Wydziału Chemicznego i rektora Politechniki Warszawskiej.

We wrześniu 1933 rozpoczął naukę w Państwowym Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie. W jego klasie uczyli się późniejsi żołnierze warszawskich Grup Szturmowych: Jan Bytnar ps. "Rudy", Maciej Aleksy Dawidowski ps. "Alek" i Krzysztof Kamil Baczyński ps. "Krzyś". Jesienią tego roku przystąpił do harcerstwa, zaś w konspiracji był czynny już od października 1939 roku. W grudniu 1939 i w styczniu 1940 uczestniczył w akcjach małego sabotażu tajnej organizacji lewicowej Polskiej Ludowej Akcji Niepodległościowej.

Poległ w ataku na strażnicę Grenzschutzpolizei w Sieczychach koło Wyszkowa w nocy z 20 na 21 sierpnia 1943, uczestnicząc w akcji "Taśma" jako obserwator. Jego imię nosił batalion Armii Krajowej Szarych Szeregów – Batalion Zośka.


Kliknij, by zapoznać się z szerszą biografią na Wikipedii.

Otrzymane stopnie

  • 15 sierpnia 1942 - podharcmistrz
  • styczeń 1943 - kapral podchorąży
  • 15 sierpnia 1943 - harcmistrz

Źródło horoskopu

Dane horoskopowe na podstawie aktu chrztu dostarczył Wojciech Suchomski.