Telewizja Polsat: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 1: Linia 1:
{{Infobox-zdjecie
+
{{Infobox-event-zdjecie
 
| image = http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Logo_Polsat.svg
 
| image = http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Logo_Polsat.svg
 
| zrodlo = http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Logo_Polsat.svg
 
| zrodlo = http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Logo_Polsat.svg

Wersja z 21:59, 12 wrz 2013

Szablon:Infobox-event-zdjecie

Horoskop pierwszej emisji Telewizji Polsat

Opis

Polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Telewizja POLSAT rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku o godz. 16.30. – „To przełomowa data nie tylko w historii Polsatu, ale przede wszystkim w historii polskiego rynku telewizyjnego. POLSAT, jako pierwsza komercyjna stacja telewizyjna w Polsce, przełamał monopol telewizji publicznej i przetarł szlak kolejnym niezależnym komercyjnym projektom telewizyjnym” – mówi Prezes Zarządu Telewizji POLSAT Mirosław Błaszczyk.

Najtrudniejsze, często kontrowersyjne tematy poruszane były w pierwszym talk show w polskiej telewizji komercyjnej – „Na każdy temat”. Program, który wystartował w Polsacie w październiku 1993 roku, prowadzony początkowo był przez Andrzeja Wojciechowskiego, legendarną już postać polskiego dziennikarstwa, a następnie przez Mariusza Szczygła.

Jesienią 1997 roku na antenę Polsatu wchodzi jeden z największych hitów w 18-letniej historii stacji - teleturniej „Idź na całość” prowadzony przez Zygmunta Chajzera. Hitem okazał się także teleturniej „Życiowa szansa” z Krzysztofem Ibiszem w roli prowadzącego. Systematycznie zwiększająca się widownia programu sięgnęła w grudniu 2000 roku 6,6 mln. [1]


Z charaterystycznych programów w pamięci wielu widzów zapisały się między innymi takie pozycje jak:


Stacja wylansowała wiele gwiazd, albo wzmocniła rozpoznawalność takich osób jak wspomniani Mariusz Szczygieł, Zygmunt Chajzer, Kuba Wojewódzki, Krzysztof Ibisz, oraz: Wojciech Zientarski, Maciej Dowbor, Maciek Rock, Ewa Wachowicz, czy Tomasz Lis.

Kliknij, by zapoznać się z historią stacji zamieszczoną na oficjalnej stronie.

Kluczowe wydarzenia

  • 5 października 1993 - stacja otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na emisję naziemną w Polsce
  • 27 stycznia 1994 - telewizja otrzymała koncesję na ogólnopolską telewizję komercyjną, przez co przełamała monopol telewizji publicznej na ogólnopolskie nadawanie naziemne
  • 1 marca 1997 - uruchomiono drugi kanał ogólny Polsat 2

Źródło horoskopu

Dana o godzinie startu telewizji dostępna na Wikipedii, podana przez Piotra Piotrowskiego.