Szymkiewicz Jacek

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 16:36, 5 sty 2016 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Jacek Szymkiewicz
Data urodzenia 17.08.1974, godz. 04:00
Miejscowość Trzebiatów (54°03′N 15°16′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 24° Lwa
Księżyc 15° Lwa
Ascendent 16° Lwa
Horoskop Jacka Szymkiewicza


Biografia

Polski muzyk, autor tekstów i piosenek, multiinstrumentalista. Jacek "Budyń" Szymkiewicz znany jest przede wszystkim z występów w zespole Pogodno, którego jest członkiem od 1996 roku. Jest osobą pozostającą od zawsze w składzie i jednocześnie łączącą całą historię grupy. Wcześniej był członkiem formacji Marians. Od 2012 roku współtworzy grupę Babu Król. Prowadzi ponadto solową działalność artystyczną.

Jacek Szymkiewicz to znakomity performer. Tworzy także muzykę filmową i teatralną. Ostatnio do filmu (Jeż Jerzy). Spektakle teatralne opatrzone jego nutami to m.in. Wizyta Starszej Pani, reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin czy Utopia będzie zaraz, reż. Michał Zadara, Teatr Stary Kraków. Napisał teksty do piosenek takich wykonawców jak Kasia Kowalska, Monika Brodka i ostatnio dla Varius Manx [1].


Z szerszą biografią można się zapoznać na Wikipedii.

Ciekawostki

Wypowiedzi z wywiadu dla Wysokich Obcasów [2]:

... trzy razy byłem na studiach. Przez miesiąc studiowałem prawo, przez rok filozofię i przez rok wychowanie muzyczne. Rzuciłem te studia, bo postanowiłem się wyprowadzić ze Szczecina do Trójmiasta, chciałem się uczyć żywej muzyki.

Jednym z moich kompleksów jest namiętne rozpamiętywanie swoich błędów. Jestem w tym perfekcyjny, moi koledzy ukuli nawet takie hasło: 'Co, Budyń, małe ukrzyżowanko?'. Nie wiem, czy to jest kwestia tego, że oczekuję dużo od siebie. Nawet teraz mam coś takiego, że zacząłem się zastanawiać nad tym, co powiedziałem, już zacząłem siebie oceniać, a minęło raptem dziesięć minut.

Źródło horoskopu

Godzina podana przez muzyka.