Samp Jerzy

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 00:56, 18 sie 2016 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Infobox-zdjecie | image = https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/Samp_Jerzy.JPG | zrodlo = https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Samp_Jerzy.JPG | dane = ...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Jerzy Samp
Data urodzenia 23.03.1951, godz. 15:00
Miejscowość Gdańsk
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 3° Barana
Księżyc 4° Wagi
Ascendent 3° Panny
Horoskop Jerzego Sampa


Biografia

Polski historyk literatury i pisarz. Jako pisarz debiutował w 1977. Był autorem kilkudziesięciu książek i opracowań popularyzujących problematykę kaszubsko-pomorską, a w szczególności gdańską. Do najbardziej popularnych należą m.in.: "Zaklęta Stegna. Bajki kaszubskie", "Bedeker Gdański", "Legendy gdańskie" oraz trylogia: "Miasto czterdziestu bram", "Miasto tysiąca tajemnic" i "Miasto magicznych przestrzeni" [1].

Od roku 1982 doktor, od 1992 doktor habilitowany. Od 1994 kierownik Zakładu Pomorzoznawstwa. Wykładał m.in. na uniwersytecie w Bremie, w Ostsee Akademie Lübeck-Travemünde oraz na uniwersytecie w Ottawie. Od początku lat 70. XX wieku współpracował z Radiem Gdańsk (autor około 700 felietonów radiowych), z redakcjami miesięcznika „Pomerania” oraz „Dziennika Bałtyckiego” (od 1971) [2].


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Źródło horoskopu

Godzinę urodzin przekazał prof. Jerzy Samp redaktorowi bazy Kubie Ruszkowskiemu.