Ramona Rey

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Wersja z dnia 23:12, 20 lip 2016 autorstwa Miroslawczylek (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Infobox-zdjecie | image = https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Ramona_Rey.jpg | zrodlo = https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ramona_Rey.jpg | dane = ...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Ramona Rey
Data urodzenia 30.08.1983, godz. 05:55
Miejscowość Gryfice (53°54′N 15°11′E)
Strefa czasowa GMT +2
Słońce 7° Panny
Księżyc 21° Byka
Ascendent 5° Panny
Horoskop Ramony Rey

Biografia

Polska piosenkarka muzyki pop i klubowej. W roku 2002 śpiewała i tańczyła w musicalu pokazywanym na antenie TVN Kwiaty we włosach. Przełomem było poznanie Igora Czerniawskiego, twórcy takich projektów jak np. Aya RL, występującego też pod pseudonimami Giro Arana i lub Tel Arana. Wspólnie z muzykiem Ramona rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą. Zapowiedzią albumu był pierwszy singel piosenkarki, zatytułowany "Zanim słońce wstanie", z czerwca 2005. Motyw utworu wykorzystano w reklamie wody mineralnej Żywiec-Zdrój.

Rok później pojawił się drugi singel, "Pięknie jest", do którego teledysk emitowany był m.in. w VIVA Polska i 4fun.tv. W czasie promocji tego przeboju na półkach sklepowych pojawiła się debiutancka płyta Ramony Rey o tytule takim samym, jak pseudonim wokalistki: Ramona Rey. 19 stycznia 2009 odbyła się premiera drugiej płyty wokalistki Ramona Rey 2, która pierwotnie miała zostać wydana jesienią 2008. Album spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno fanów jak i krytyków. W kwietniu 2009 Ramona została nominowana w plebiscycie Superjedynki w kategorii Płyta Roku.

W 2009 wraz z Akonem, Keri Hilson i szesnastoma piosenkarzami z różnych krajów świata, nagrała utwór "Oh Africa", skomponowany specjalnie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010. Wizerunek piosenkarki został wykorzystany w kampanii reklamowej Pepsi z 2010. W marcu 2011 została nominowana do nagrody Oskary Fashion 2011 w kategorii muzyka. Uczy się śpiewu operowego w szkole muzycznej i planuje za kilka lat wydać płytę z ariami operowymi.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia w bezpośredniej rozmowie uzyskał Mirosław Czylek.