Barwicki Władysław: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 11: Linia 11:
  
 
== Biografia ==
 
== Biografia ==
Malarz, rzeźbiarz, poeta. Tworzył głównie obrazy o tematyce religijnej, pejzaże i portrety. Bardzo mocno związany z Lublinem. Stworzył zbiór wierszy ''Lublin w pieśni'': jest to rodzaj wierszowanego przewodnika po lubelskich zabytkach, poza tym wprowadza niektóre podania i legendy (np. o sądzie diabelskim) oraz opisy zwyczajów i obrzędów (procesja Bożego Ciała, hejnał z Bramy Krakow­skiej). Barwicki zaopatrzył swój zbiorek w 4 własne ilustracje: personifikację Bystrzycy, Sąd Trybunalski, Sąd diabelski, Sen Leszka Czarnego. [http://teatrnn.pl/leksykon/node/310/literatura_lubelska_pocz_xx_w_%E2%80%93_lata_20_xx_w#3].
+
Malarz, rzeźbiarz, poeta. Tworzył obrazy głównie o tematyce religijnej, pejzaże i portrety. Był mocno związany z Lublinem. Jest autorem zbioru wierszy ''Lublin w pieśni'', który stanowi rodzaj wierszowanego przewodnika po lubelskich zabytkach, w który wplecione zostały podania i legendy (np. o sądzie diabelskim) oraz opisy zwyczajów i obrzędów (procesja Bożego Ciała, hejnał z Bramy Krakow­skiej). Barwicki zaopatrzył swój zbiorek w 4 własne ilustracje: personifikację Bystrzycy, Sąd Trybunalski, Sąd diabelski, Sen Leszka Czarnego. [http://teatrnn.pl/leksykon/node/310/literatura_lubelska_pocz_xx_w_%E2%80%93_lata_20_xx_w#3].
  
  
Z szerszą biografią można zapoznać się w materiale [http://lublin.ap.gov.pl/goltest/?p=896]
+
Z szerszą biografią można zapoznać się na stronie lubelskiego Archiwum Państwowego [http://lublin.ap.gov.pl/goltest/?p=896]
  
 
== Kluczowe wydarzenia ==
 
== Kluczowe wydarzenia ==

Wersja z 10:36, 11 cze 2014

Dane Władysław Barwicki
Data urodzenia 11.6.1865, godz. 18:00
Miejscowość Puławy (51°25′N 21°58′E)
Strefa czasowa GMT+1:28
Słońce 21° Bliźniąt
Księżyc 19° Koziorożca
Ascendent 27° Skorpiona
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Horoskop Tadeusza Władysława Barwickiego

Biografia

Malarz, rzeźbiarz, poeta. Tworzył obrazy głównie o tematyce religijnej, pejzaże i portrety. Był mocno związany z Lublinem. Jest autorem zbioru wierszy Lublin w pieśni, który stanowi rodzaj wierszowanego przewodnika po lubelskich zabytkach, w który wplecione zostały podania i legendy (np. o sądzie diabelskim) oraz opisy zwyczajów i obrzędów (procesja Bożego Ciała, hejnał z Bramy Krakow­skiej). Barwicki zaopatrzył swój zbiorek w 4 własne ilustracje: personifikację Bystrzycy, Sąd Trybunalski, Sąd diabelski, Sen Leszka Czarnego. [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na stronie lubelskiego Archiwum Państwowego [2]

Kluczowe wydarzenia

W 1888 r., wystawił w księgarni M. Arcta w Lublinie portrety kredkowe. Na przełomie XIX i XX w. wykonał dekoracje malarskie wnętrz lubelskich obiektów. Od 1915 r. współpracował z Teatrem Miniatur w Lublinie, wykonując „malownicze dekoracje” do operetek. Zmarł bezżennie 12 lutego 1933 r. w Lublinie, pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Źródło horoskopu

Akt urodzenia, zamieszczony na stronie lubelskiego archiwum państwowego [3]. Informację dostarczyli Wojciech Suchomski i Mirosław Czylek.