Stokowski Tadeusz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tadeusz Stokowski - foto.png
Dane Tadeusz Stokowski
Data urodzenia 26.12.1923, godz. 07:00
Miejscowość Łowicz (52°06′N 19°56′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 4° Koziorożca
Księżyc 8° Lwa
Ascendent 21° Strzelca
Horoskop Tadeusza Stokowskiego

Biografia

Ksiądz Tadeusz Stokowski był czwartym dzieckiem w rodzinie. W domu była bieda. Ojciec był dorożkarzem, matka uprawiała kawałek dzierżawionego pola. Mieli jedną krowę, prosiaka oraz parę kur. Gdy matka Tadeusza zorientowała się, że jest w ciąży przeraziła się, że nie podoła wychować kolejnego dziecka. To sprawiło, iż pomyślała nawet o usunięciu ciąży. Pewnego dnia przerażona tą myślą weszła do Kościoła, upadła na kolana i płacząc prosiła Boga by darował jej grzeszną myśl. „Boże - prosiła, spraw aby dziecko, które urodzę było Twoim sługą, by, choć chorągiew kościelną nosiło podczas procesji”. Nie śmiała nawet pomyśleć, że ją biedną stać będzie by syn jej został księdzem.

Po wojnie wstąpił do Seminarium Duchownego w Warszawie. Po wyjściu rozpoczął pracę duszpasterską w Warce. Wtedy to mieszkańcy zwrócili się do młodziutkiego księdza Tadeusza o pomoc w postawieniu kaplicy. Ksiądz Kardynał Wyszyński podziwiając upór i wiarę młodego kapłana, mianował go proboszczem Michalczewa. Przez 33 lata budował nowy, wspaniały kościół pracując razem z parafianami. Jego dewizą było: nic dla siebie wszystko dla Boga.

Ksiądz Tadeusz Stokowski został zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach 2 czerwca 1990 roku. Według wstępnej analizy lekarzy zgon nastąpił w wyniku uduszenia w sobotę około godz. 22 [1]. Kilka tygodni wcześniej plebania została okradziona – zginęły pieniądze i kielich. Proboszcz miał powiedzieć na nabożeństwie, że zna sprawców i wyjawi ich nazwiska publicznie na  bierzmowaniu, w  obecności biskupa.


Z szerszą biografią można zapoznać się na stronie SP im. ks.Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie.

Ciekawostki

Ludzie w parafii mówią, że żył skromnie jak święty Proboszcz z Ars [2]. Nie miał samochodu, telewizora. Za to miał kilkadziesiąt królików, owiec i dorodne jarzyny w ogródku.

Źródło horoskopu

Życiorys, na podstawie opracowania siostry księdza Tadeusza Zofii Posłusznej. Ksiądz Tadeusz Stokowski Patron PSP w Watraszewie urodził się w Łowiczu 26 grudnia 1923 roku o godzinie 7 rano. Był czwartym dzieckiem w rodzinie [3].

Informację dodał Mirosław Czylek.