Pawlikowska Beata

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Beata Pawlikowska
Data urodzenia 11.06.1965, godz. 22:50
Miejscowość Koszalin (54°11′N 16°10′E)
Strefa czasowa GMT + 1:00
Słońce 21° Bliźniąt
Księżyc 27° Skorpiona
Ascendent 2° Wodnika
Horoskop Beaty Pawlikowskiej

Biografia

Polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Podejmowała studia w zakresie hungarystyki i anglistyki, które jednak szybko porzuciła. Pracowała m. in. jako operatorka komputera, sekretarka, tłumaczka i lektorka języka angielskiego. Przez kilka miesięcy w roku podróżuje po świecie, głównie po Ameryce Południowej, gdzie dokumentuje życie Indian amazońskich. Swoje podróże opisuje w felietonach pisanych dla wielu gazet i czasopism oraz w swoich książkach. Jest propagatorką pozytywnego myślenia i zdrowego stylu życia. Pisanie i podróżowanie są jej życiowymi pasjami.

Swoje książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami. Pisała felietony dla "Głosu Pomorza", "Głosu Szczecińskiego", "Słowa Polskiego – Gazety Wrocławskiej". Jej artykuły i zdjęcia publikowane były także w wielu dziennikach i czasopismach, m.in. takich jak "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Polityka", "Playboy", "Poznaj Świat", "Podróże", "Focus", "Viva!", "Cosmopolitan". Wykonała rysunki do płyty Anny Wyszkoni zatytułowanej "Pan i Pani". Aktywnie działa również za pośrednictwem portalu społecznościowego facebook.com.

Wegetarianka [1]


Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • ok. 1983 - w wieku 18 lat napisała swoją pierwszą książkę.
  • 1990 - rozpoczęła pracę w rozgłośni Polskiego Radia w Koszalinie, gdzie początkowo prowadziła radiowy kurs języka angielskiego.
  • 1992 - wyjechała do Londynu, skąd przez dziewięć miesięcy nadawała korespondencje muzyczne dla Programu III Polskiego Radia
  • w 1994 - wzięła ślub kościelny z Wojciechem Cejrowskim, którego poznała 1993 w radiu Kolor, lecz małżeństwo nie zostało zarejestrowane przez kierownika urzędu stanu cywilnego. W 2004 za pośrednictwem mediów Pawlikowska przekazała, że już nie są razem.
  • 2003 - zajęła I miejsce w dwóch kategoriach plebiscytu Media FM.net: osobowość radiowa "Zdobywcy Eteru 2003" oraz "Perełki radiowe".
  • 27 listopada 2009 - do księgarni trafia książka "W dżungli niepewności".
  • maj 2010 - zdobyła nagrodę im. Magellana za "wytrwałe promowanie mody na podróżowanie".
  • 25 lipca 2011, godz. 2:54 - otworzyła oficjalny fanpage na facebook.com.
  • styczeń 2013 (w zależności od źródła: 9. lub 23. dnia stycznia) - ukazała się książka "Planeta dobrych myśli", która zawiera bardzo popularne na jej fanpage'u "żółte karteczki" zawierające pozytywne myśli i przesłania.
  • 19 czerwca 2013 - ukazała się książka "Księga kodów podświadomości".

Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia Beata Pawlikowska przekazała redaktorowi bazy, Jakubowi Ruszkowskiemu.