Krasoń Łukasz

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Łukasz Krasoń
Data urodzenia 22.07.1988, godz. 02:45
Miejscowość Piotrków Trybunalski (51N24; 19E41)
Strefa czasowa GMT +2
Słońce 30° Raka
Księżyc 29° Wagi
Ascendent 4° Raka


Horoskop Łukasza Krasonia

Biografia

Mówca motywacyjny, autor oraz pierwszy niepełnosprawny trener rozwoju osobistego w Polsce. Członek honorowy Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Z powodu zaniku mięśni od 7 roku życia jeździ na wózku. Pomimo trudności i fizycznych niedoskonałości zdał maturę i w roku 2008 zaczął studia informatyczne na PJWSTK w Warszawie. W roku 2011 przeprowadził się do Barcelony, by po roku tam spędzonym powrócić do Polski już jako mówca motywacyjny. Obecnie mieszka w Warszawie.

Od 2012 roku Łukasz Krasoń przemawia jako profesjonalny mówca. Jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego „Wstań i Jedź”, który w 2013 roku przemierzył Polskę. Wraz z żoną, Małgorzatą, napisał książkę Wstań i Jedź – niemożliwe jest osiągalne. Występuje w programach telewizyjnych i radiowych. W roku 2019 startował w Warszawie w wyborach parlamentarnych.

Z powodzeniem inspiruje także pracowników firm, czy uczestników konferencji. Np. w trakcie takich wydarzeń jak VI Śląskie Targi Medyczne, Festiwal Inspiracji, Gali Tygodnika „Do Rzeczy” czy Obchodach 20-lecia Banków Żywności w Polsce. Co jest treścią jego przemówień? Łukasz mówi o tym, że nie trzeba być idealnym, aby osiągnąć w życiu to, czego pragniemy. Nie trzeba być idealnym, aby działać skutecznie, aby być zmotywowanym, szczęśliwym, cenionym czy spełnionym. Nie trzeba być idealnym, aby zbudować prawdziwy związek. Nawołuje do tego, aby słabości postarać się wyeliminować, a jeśli z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć, to aby zrobić z nich nasz atut. I jest jednocześnie żywym dowodem tego, że to co mówi, jest możliwe [1].


Szersza biografia została zaprezentowana na stronie oficjalnej.

Kluczowe wydarzenia

  • ~ 1995 - w wieku 7 lat wylądował na wózku inwalidzkim,
  • w roku 2011 - zakochał się i wyprowadził do Barcelony,
  • w październiku 2012 roku - zaczął realizować swoją wizję – mniej narzekania wokół na swój los i więcej zmotywowanych ludzi w Polsce i na świecie

Ciekawostki

Z wywiadu [2]:

Jak miałem 18 lat, to wygrałem ogólnopolski konkurs na artykuł o dyskryminacji. Do mojego liceum przyjechała regionalna telewizja, przyszli zrobić ze mną wywiad. I na 15 minut materiału ze mną, to może była minuta. Byłem nieprzygotowany do tej roli, byłem zahukany, strachliwy.

Wypowiedź na profilu FB:

Nic chyba tak nie dzieli nas ludzi jak polityka. Ilość negatywnych emocji, która stoi za tym słowem jest tak ogromna, że łatwo polec pod ich ciężarem. Wielu fachowców chociaż mogłoby włączyć się w tworzenie zgodnego kraju nie czyni tego właśnie z powodu tej całej "złej otoczki". Czy jednak pomimo tego nie powinno się próbować? Pozwolicie, że wykonam ten ruch i uzbrojony w odwagę, świeże spojrzenie i doświadczenie życiowe zrobię to co Horacy opisywał jako "zbudować pomnik trwalszy niż ze spiżu"

Źródło horoskopu

Potwierdzoną informację otrzymałem od Roberta Antoniaka.