Królikowski Rafał

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Rafał Królikowski
Data urodzenia 27.12.1966, godz. 14:00
Miejscowość Zduńska Wola (51°36′N 18°56′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 6° Koziorożca
Księżyc 3° Raka
Ascendent 12° Bliźniąt
Horoskop Rafała Królikowskiego

Biografia

Polski aktor teatralny i filmowy. Na decyzję o wyborze zawodu miał wpływ starszy brat aktor Paweł (ur. 1961), który ukończył wcześniej szkołę teatralną we Wrocławiu. Rafał Królikowski zdawał najpierw do łódzkiej PWSTiF, potem krakowskiej PWST, zanim dostał się do warszawskiej PWST, którą ukończył w 1992. Za rolę Isidora w spektaklu dyplomowym Carla Goldoniego Awantura w Chioggi (1992) dostał nagrodę jury i nagrodę publiczności na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Występował z Zespołem Janusza Wiśniewskiego (1992), związany był z warszawskim Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera (1992-2007), występował także w teatrach warszawskich: "Scena Prezentacje" (1995-96), Warszawskiej Operze Kameralnej (1997) i Polskim (1997-98). Przełomem w jego ekranowej karierze było spotkanie z Tomaszem Koneckim i Andrzejem Saramonowiczem. W ich debiutanckiej komedii Pół serio (2000) zagrał aż siedem ról, za które zdobył nagrodę pozaregulaminową za najlepszą rolę komediową na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a w następnej czarnej komedii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza Ciało (2003) wystąpił w roli nieboszczyka. Pojawił się w teledysku zespołu T.Love do piosenki "Luźny Yanek" (2002).


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 1992 - zadebiutował w filmie wojennym Andrzeja Wajdy „Pierścionek z orłem w koronie”
  • 1993 - dostał nagrodę im Zbyszka Cybulskiego
  • 1995 - poślubił Dorotę Mirską, byłą dziennikarkę "Twojego Stylu". Mają dwóch synów: Piotra (ur. 1998) i Michała (ur. 2002).

Ciekawostki

Rafał Królikowski o sztuce uwodzenia. "Swoją żonę poznałem w trakcie wywiadu o... podrywaniu" [1]. (...) Pomimo że od ślubu minęło bardzo dużo czasu, aktor jest wciąż bardzo zazdrosny o żonę i nie spuszcza jej z oka. - Czuwam przez cały czas. Uważnie słucham, z kim żona rozmawia, pytam, dokąd wychodzi i z kim się spotyka. Dorota jest atrakcyjną kobietą i może podobać się mężczyznom. Gdy więc jakiś facet wpatruje się w nią zbyt nachalnie lub rozmawia z nią zbyt długo, reaguję niezwłocznie - zdradził gwiazdor w rozmowie z "Twoim Imperium" [2].

Źródło horoskopu

Godzina urodzenia przekazana w rozmowie z aktorem.

Informację udostępniła Olga Gieraga.