Kowalczyk Justyna

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Justyna Kowalczyk
Data urodzenia 19.01.1983, godz. 21:00
Miejscowość Limanowa (49°42′N 20°25′E)
Strefa czasowa GMT + 1:00
Słońce 30° Koziorożca
Księżyc 1° Barana
Ascendent 23° Panny
Horoskop Justyny Kowalczyk

Biografia

Polska biegaczka narciarska, podwójna mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Jedna z dwóch biegaczek narciarskich w historii tej dyscypliny (obok Finki Marjo Matikainen), które zdobywały Puchar Świata trzy razy z rzędu. Jedyna zawodniczka, która 4 razy z rzędu zwyciężyła w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W 2010 Kowalczyk została uznana za 9. najcenniejszą gwiazdę polskiego show-biznesu.

Na każdy wyjazd zabiera ze sobą torbę wypełnioną książkami. Miała już w swoim życiu okres fascynacji Gombrowiczem, literaturą francuską, zaczytuje się także dziełach rosyjskich pisarzy, które chętnie czytuje w oryginale. (źródło: [1])


Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Oficjalna strona

Kluczowe wydarzenia

 • 9 grudnia 2001 - debiut w Pucharze Świata.
 • 15 czerwca 2005 - zdyskwalifikowano ją na 2 lata. Dyskwalifikacja była efektem wzięcia przez nią w dniu zawodów deksametazonu. Po kolejnych apelacjach zakaz startów został skrócony do 6 miesięcy.
 • 7 stycznia 2006 - po raz pierwszy znalazła się na podium Pucharu Świata.
 • 24 lutego 2006 - na trasie w Pragelato zdobyła swój pierwszy olimpijski medal.
 • 27 lutego 2010 - wystartowała na dystansie 30 km techniką klasyczną w Vancouver, zdobywając drugi w historii dla Polski złoty medal w historii zimowych igrzysk olimpijskich.
 • 20 marca 2012 - tuż po zakończeniu sezonu, Polka przeszła zabieg artroskopii prawego kolana.
 • 19 stycznia 2014 - w dniu urodzin złamała kości stopy, o czym poinformowała później. [2]
 • 13 lutego 2014 - Justyna Kowalczyk wywalczyła złoty medal olimpijski w biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu indywidualnego. Warto wspomnieć, że przeprowadzone kilka dni wcześniej prześwietlenie RTG kontuzjowanej lewej stopy wykazało wielowarstwowe złamanie piątej kości śródstopia.
 • 27 lutego 2014 - Kowalczyk podjęła decyzję o zakończeniu występów w Pucharze Świata 2013/2014 w biegach narciarskich i skupieniu się na rehabilitacji.
 • 24 września 2014 - obroniła doktorat ("Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji stosowanej techniki biegu"). [3] [4]
 • 24 września 2020 - ślub z Kacprem Tekieli

Ciekawostki

Ze strony oficjalnej [5] czytamy: "Faktycznie Justyna Kowalczyk przyszła na świat 19 stycznia 1983 roku w Limanowej, jednak zbieg okoliczności sprawił, że w dokumentach znalazła się data 23 stycznia. Nikt pomyłki nie sprostował i Justyna urodziny może świętować dwukrotnie. Do wyjaśnienia pozostaje jedynie kwestia znaku zodiaku. Justyna sama przyznaje, że zdecydowanie bliżej jest jej do upartego Koziorożca".

(To prawda, Słońce znajduje się jeszcze w znaku Koziorożca - dop. red.)

Źródło horoskopu

Archiwum prywatne Jarosława Gronerta.