Kolak Dorota

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Dorota Kolak
Data urodzenia 20.06.1957, godz. 14:00
Miejscowość Kraków (50°03′N 19°56′E)
Strefa czasowa GMT +2
Słońce 29° Bliźniąt
Księżyc 30° Ryb
Ascendent 14° Wagi
Horoskop Doroty Kolak

Biografia

Dorota Kolak pochodzi z Krakowa, gdzie w roku 1980 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Swoją karierę rozpoczęła na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Od 1982 związana jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W 1996 otrzymała odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury oraz Srebrny Krzyż Zasługi z okazji 50-lecia Teatru Wybrzeże. Dorota Kolak jest żoną Igora Michalskiego i matką aktorki Katarzyny Z. Michalskiej.

Gra najczęściej postacie mroczne, skomplikowane, o zabarwieniu dramatycznym. Jak sama mówi: „Te role, które są dla mnie najważniejsze, to role wariatki albo kobiety nad przepaścią, kompletnie pokręconej w środku, szalonej, a nie grzecznej czy dobrze ułożonej" [1].


Z szerszą biografią można zapoznać się na stronie Filmweb i na Wikipedii.

Ciekawostki

Dorota Kolak wiele razy podkreślała w wywiadach, że z mężem nie połączyła jej miłość od pierwszego wejrzenia. - Raczej od szóstego - śmieje się aktorka. Poznali się pod koniec lat 70. w Kielcach. Nie przeszkadzało im, że ona studiuje w Krakowie, a on w Łodzi. Długo dojrzewali do tego, że chcą być razem. Ale dojrzeli. I dziś, po ponad 30 latach, są pewni, że dokonali właściwego wyboru! artykuł Twój Styl: "Koniec małżeństwa na odległość"

Źródło horoskopu

Małgorzata Wach, Jak przestałam być świętą Zuzanną, [w:] "Zwierciadło" 3/2014, s. 75.

"O 14 rozległy się dzwony we wszystkich kościołach, zapowiadając procesje Bożego Ciała, w tym momencie na świat przyszła Dorotka - opowiada mama (...)".

Informację dostarczył Piotr Piotrowski.