Knabit Leon

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Leon Knabit
Data urodzenia 26.12.1929, godz. 00:05
Miejscowość Bielsk Podlaski ( 52°46′N 23°11′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 4° Koziorożca
Księżyc 8° Skorpiona
Ascendent 10° Wagi
Horoskop Leona Knabita

Biografia

Polski benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta. Jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Jest autorem kilku publikacji; pracuje w mediach. Jego książka Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie, napisana wspólnie z o. Joachimem Badenim, wyróżniona została Nagrodą „Krakowska Książka Miesiąca” w styczniu 2008. Prowadził programy w Telewizji PolskiejOjciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo”; był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium”.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii

Kluczowe wydarzenia

  • 1945/1948 - należał do Związku Harcerstwa Polskiego; był zastępowym.
  • 27 grudnia 1953 - przyjął święcenia kapłańskie
  • 15 sierpnia 1960 - złożył śluby zakonne i śluby wieczyste
  • maj 2007 - otrzymał nagrodę Laur Krakowa XXI wieku
  • 23 grudnia 2009 - został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Ciekawostki

Umieściłem kiedyś na ambonie karteczkę: „Idioto, wolniej!”, ponieważ mam skłonność do przyspieszania w trakcie kazania. Gdybym napisał samo „wolniej”, nie wiedziałbym, że odnosi się to do mnie.

Dziś nie mówi się o sądzie i karze, bo to niemodne, tylko o Bozi, która jest miłosierna. Przepraszam, ale w Piśmie Świętym jest aż zatrzęsienie napomnień, że za to, co się zrobiło złego, kara (czyli konsekwencja) musi zostać wymierzona. Nie może być tak, że jeden drugiemu przebaczy i wszystko jest OK. Papież przebaczył Ali Agcy, ale absolutnie palcem nie kiwnął, żeby go wyciągnąć z więzienia. [1]

Oto definicja mnicha, „kupa kości owiniętych w czarny materiał”. Autor: Karol Wojtyła (jeszcze jako kardynał) o bardzo szczupłym O. Leonie.

Źródło horoskopu

Zakochany mnich - strona Pawła Zuchniewicza: – Urodziłem się pięć po dwunastej – mówi ojciec Leon. – Gdyby stało się to dziesięć minut wcześniej, to przyszedłbym na świat w Boże Narodzenie. A tak wszedłem już w męczeństwo Świętego Szczepana. Lecz nie do męczeństwa się urodziłem.

Informację podał Mirosław Czylek.