Klinika "Budzik"

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Logo-klinika-budzik.png
Dane Klinika "Budzik"
Data urodzenia 7.12.2012, godz. 12:00
Miejscowość Międzylesie (50°08′N 16°39′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 16° Strzelca
Księżyc 26° Panny
Ascendent 4° Ryb
Horoskop otwarcia Kliniki "Budzik"

Opis

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu [1]. Koszt jej budowy wyniósł ponad 20 mln zł. Została sfinansowana przez Fundację "A kogo?" Ewy Błaszczyk dzięki ofiarności ludzi i firm oraz ze środków UE [2].

W czasie funkcjonowania kliniki wybudziło się już wiele dzieci. Pierwszą osobą, która wybudziła się ze śpiączki w tej klinice jest 16-letnia Klaudia ze Słupska. Dziewczyna przez 5 miesięcy była w śpiączce, w którą także zapadła w wyniku potrącenia przez samochód [3]. W ciągu ponad trzyletniej działalności udało się wybudzić 26 młodych pacjentów [4].


Z dłuższym opisem można zapoznać się na Stronie Fundacji Akogo?.

Kluczowe wydarzenia

  • 26 marca 2008 - rozpoczęły się roboty budowlane prowadzone przez Generalnego Wykonawcę – Mostostal Warszawa przy realizacji kliniki "Budzik"
  • 16 lipca 2013 - od tego dnia przyjmowani są mali pacjenci szpitala
  • październik 2013 - po trzech miesiącach pobytu obudziła się ze snu pierwsza pacjentka, 16 letnia Klaudia [5]
  • 18 marca 2014 - Małżonki Prezydentów Polski i Estonii odwiedziły Klinikę "Budzik" [6].
  • ~ 15 maja 2016 - Klinika Budzik wprowadza eksperymentalną terapię sprowadzoną z Japonii. Na początek zostanie zastosowana u 4 pacjentów, w tym u 22-letniej Oli Janczarskiej, córki Ewy Błaszczyk, założycielki Kliniki Budzik [7]. Metoda polega na wszczepieniu elektrostymulatora do ośrodkowego układu nerwowego. W 60 proc. przypadków przynosi to poprawę stanu pacjenta.

Wypowiedź Ewy Błaszczyk dla Onetu

"'Budzik' to myślę, że raczej klinika Oli. To rezultat tego, co stało się z jej życiem. To ona wybudowała klinikę, tylko moimi, naszymi rękami. Ola trwa. Nie odpuszcza, nie rezygnuje. My też nie rezygnowaliśmy, choć były już takie momenty, kiedy myślałam, że nie damy rady. Ale nie mogliśmy zawieść Oli i w końcu zrobiliśmy coś, co będzie służyć następnym pokoleniom, co na przestrzeni lat uratuje życie setkom, może tysiącom dzieci. I może dzięki temu, to co się stało Oli nie jest takie beznadziejne, takie bezsensu? Zresztą wciąż szukam tego sensu." [8].

Źródło horoskopu

Informację dostarczyła Genny na forum Sollunari.

Dokładny opis otwarcia jest zamieszczony na stronie Fundacji Akogo?: W dniu 7 grudnia, o godz. 12.00, w Międzylesiu, nastąpiło oficjalne otwarcie Kliniki "Budzik". Zebranych gości przywitała prowadząca całą uroczystość Pani Iwona Schymalla..