Kasprzyk Ewa

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Ewa Kasprzyk
Data urodzenia 01.01.1957, godz. 21:30
Miejscowość Stargard Szczeciński (53°20′N 15°02′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 12° Koziorożca
Księżyc 20° Koziorożca
Ascendent 12° Panny
Horoskop Ewy Kasprzyk

Biografia

Polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. W 1983 roku ukończyła PWST w Krakowie. Przez wiele lat występowała w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Od 2000 roku jest aktorką warszawskiego Teatru Kwadrat. W filmie początkowo grywała głównie w komediach. Z czasem stworzyła swoje aktorskie emploi (bohaterek zdecydowanych, silnych i niezależnych), wielokrotnie wykorzystywane najczęściej w popularnych serialach telewizyjnych.

Ma na swoim koncie także bogaty zbiór ról w Teatrze Telewizji. Zagrała m.in. w przedstawieniach: Anioł na dworcu (1985, reż. Marcel Kochańczyk), Człowiek śmiechu (1987, reż. Ryszard Ronczewski), Przygoda w Warszawie (1993, reż. Marian Terlecki), Siła komiczna (2003, reż. Janusz Majewski), Tajny agent (2006, reż. Krzysztof Zaleski). [1]

Za rolę Elżbiety w filmie Bellissima w reżyserii Artura Urbańskiego otrzymała nagrodę na prestiżowym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych [2]. Ponadto wyróżniona teatralną nagrodą wojewody gdańskiego za rok 1995 za rolę Olgi w przedstawieniu Trzy siostry w reżyserii Krzysztofa Babickiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Wśród wielu pozostałych nagród za działalność artystyczna warto wymienić Nagrodę Specjalną XXXII Ińskiego Lata Filmowego.

W 1996 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii oraz na stronie Ewy Kasprzyk.


Źródło horoskopu

Godzinę urodzenia podała Ewa Kasprzyk w prywatnej rozmowie z Teresą Kunką. Informację przekazała Teresa Kunka.

Niekiedy Ewa Kasprzyk podaję w prasie godz. 21:00 [3], ale też 21:30 [4].