Jaryczewski Krzysztof

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krzysztof Jaryczewski (foto).JPG
Dane Krzysztof Jaryczewski
Data urodzenia 21.02.1960, godz. 12:00
Miejscowość Warszawa (52°13′N; 21°00′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 2° Ryb
Księżyc 22° Strzelca
Ascendent 10° Raka
Horoskop Krzysztofa Jaryczewskiego


Biografia

Polski muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów, założyciel, lider i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty, obecnie stojący na czele zespołu Jary OZ. Naukę przerwał w 1978 roku, by zawodowo zająć się muzyką. W tym czasie zaczął grać na gitarze basowej w zespole Jurka Wawrzyniaka – Tani Hotel. W następnym roku założył zespół, który później przyjął nazwę Oddział Zamknięty. Jaryczewski w nim śpiewał i grał na różnych instrumentach przez 6 lat. Z Oddziałem Zamkniętym nagrał dwie pierwsze płyty (jedna miała status złotej). Po utracie głosu zajął się głównie komponowaniem i pisaniem tekstów dla różnych wykonawców, m.in. dla: Wandy Kwietniewskej (1989), Azylu P. (1995), Artura Gadowskiego (1999), Lady Pank, Axe, Tu i Teraz (2000).

W 1991 r., jako Jary Band, nagrał autorską płytę zatytułowaną „Ogniste miecze”, a w 1996 r. „Dekadencja” – już jako Jaryczewski Band. Na początku 2001 r. razem z Andrzejem „E-mollem” Kowalczykiem, Markiem Piekarczykiem (TSA), Anją Ortodox, Wandą Kwietniewską, Arturem Gadowskim i in. nagrał antynarkotykowy videoclip dla TVP noszący tytuł „Wszystko w sobie masz”.

Na stałe działa z bratem Andrzejem Jaryczewskim (kiedyś Rotor ex-Gramine z Haliną Szemplińską,) w jego studiu w Podkowie Leśnej k. Warszawy, gdzie nagrywa swoje pomysły i nie tylko. W 2000 r. współpracował z Arkadiuszem Jakubikiem przy przedstawieniu „Jeździec burzy” jako tłumacz tekstów The Doors , a w marcu 2001 z przyjacielem Piotrem Nagielem jako duet Tu i Teraz wydał płytę pt. „Dopóki masz wybór” – niekomercyjny album dystrybuowany poza siecią handlową, rozdawany wśród młodzieży pod patronatem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Biura Do Spraw Narkomanii.

W kwietniu 2004 ujrzała światło dzienne płyta zatytułowana „Winyl”. Obok zespołu Jary Band znalazło się na niej wielu gości: Marek Surzyn, Paweł Kukiz, Bogdan Lewandowski, Artur Gadowski, Jarosław Szlagowski, Krzysztof Ścierański, Wojciech Konikiewicz, Dariusz Aksanow, Pih i Chada, E-moll i inni. W utworze rodzinnym zaśpiewała Ewa Jaryczewska i zagrali jego bracia: Andrzej i Zbyszek, których wsparł na gitarze akustycznej Adam Maziewski – ojciec chrzestny syna Marka.


Więcej informacji na Wikipedii oraz na oficjalnej stronie artysty.

Kluczowe wydarzenia

  • 1979 - powstaje Oddział Zamknięty
  • 1984 - wychodzi pierwsza płyta "Oddział Zamknięty"
  • 1986 - utrata głosu
  • 1986-2000 - leczenie choroby alkoholowej i uzależnień
  • 1991 - jako Jary Band nagrał autorską płytę „Ogniste miecze”
  • 1996 - kolejna płyta solowa „Dekadencja”
  • 1998 - otrzymał "nowe życie", pokonując uzależnienia.
  • 2004 - album solowy „Winyl”

Ciekawostki

Dla Newsweeka: "Myślę, że uzależnienie to cecha umysłu powodująca, że się chce sięgać nawet nie dna, tylko spodu, włazić pod ten spód. (...) Z kosmosu jestem po prostu. Już jako dzieciak miałem takie wrażenie. Czułem, że nie pasuję, że ktoś mnie moim rodzicom podrzucił. Miałem wrażenie, że jestem za szybą i żeby nie zwariować z tej samotności, przełamać lęk przed innymi, zwłaszcza przed kobietami, nie mówiąc już o publicznych występach, piłem, a potem brałem. (...) hazardowo grałem w karty. To był mój kolejny nałóg. Chodziłem też na wyścigi konne. A jak nie miałem na picie i dragi, to na przykład zastawiłem naszą Złotą Płytę na jakiejś mecie. Dostałem za nią dwie flaszki. (...) wszystkie trzy śluby brałem po pijaku albo po dragach. [1].

Źródło horoskopu

Oficjalna strona artysty: "Statek międzygwiezdny z moimi prawdziwymi przodkami wylądował 21 lutego 1960 roku w niedzielne południe i od tej chwili oficjalnie datują się moje ziemskie urodziny (przynajmniej tak podają źródła)" [2]. Informację podał Piotr Piotrowski.