Jóźwiak Wojciech

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Wojciech Jóźwiak
Data urodzenia 18.04.1951, godz. 3:47
Miejscowość Łowicz (52°06′N 19°56′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 28° Barana
Księżyc 9° Panny
Ascendent 23° Ryb
Horoskop Wojciecha Jóźwiaka

Biografia

Astrolog i tarocista, instruktor kursów i warsztatów szamanistycznych. Absolwent biofizyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1997 wydaje witrynę „Taraka” poświęconą szamanizmowi i tradycjom słowiańskim. W latach 1995-2003 w Radiu Zet prezentował codzienne horoskopy. Publikuje od 1995 cotygodniowe felietony "Okiem astrologa" w tygodniku Gwiazdy mówią. Prowadzi Akademię Astrologii kształcącą poprzez kursy internetowe zainteresowanych technikami prognozowania. W astrologii praktycznie stosuje idee przypomniane przez Michela Gauquelina (wyróżniona rola planet wschodzących lub górujących, odrzucenie domów horoskopu) i Johna Addeya (harmoniki, małe aspekty, punkty 5- i 7-krotne). Zwolennik racjonalnego podejścia do astrologii i niełączenia jej z okultyzmem.

Autor książek: Cykle zodiaku (razem ze Światosławem F. Nowickim), Astrologia samopoznania, Tarok wróżebny i wizyjny, Znaki zodiaku i ich władcy. Przewodnik po symbolice znaków zodiaku, Nowy szamanizm - o tym co magiczne, słowiańskie i archaiczne we współczesnym świecie, Wiedza nie całkiem tajemna oraz Warsztaty Szamańskie.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Tarace - stronie autora i na Wikipedii

Ciekawostki

Wojciech Jóźwiak o sobie (fragmenty):

Pracowałem jako nauczyciel akademicki i zwykły, także jako ogrodnik, gospodarz schroniska, malarz wysokościowy, jako wydawca książek i radiowiec. [1]

Źródło horoskopu

Godzina urodzenia podana przez Wojciecha Jóźwiaka. Godzina 03:47 pojawia się przy okazji kilkunastu stron internetowych, np. Astrowiki. W książce "Astrologia samopoznania" [2] i na jego stronie internetowej są wzmianki: "Urodziłem się 18 kwietnia 1951 ze Słońcem w Baranie, Księżycem w Pannie i ascendentem w znaku Ryb" [3].