Hoser Henryk

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Henryk Hoser
Data urodzenia 27.11.1942, godz. 12:00
Miejscowość Warszawa
Strefa czasowa GMT +1:00
Słońce 5° Strzelca
Księżyc 26° Raka
Ascendent 19° Wodnika
Horoskop Henryka Hosera


Biografia

Urodził się 27 listopada 1942 w Warszawie w rodzinie Hoserów, warszawskich ogrodników. Jego ojciec i dziadek zginęli w powstaniu warszawskim rozstrzelani przez Niemców w czasie rzezi Woli. W latach 1960–1966 odbył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. W ich trakcie pełnił funkcję przewodniczącego Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego Zrzeszenia Studentów Polskich. Od 1966 do 1968 pracował na akademii w Zakładzie Anatomii Prawidłowej na stanowisku asystenta, zaś w następnym roku jako lekarz prowadzący oddziału internistycznego w szpitalu rejonowym w Ziębicach.

W 1969 wstąpił do zakonu pallotynów. 8 września 1970 złożył pierwszą profesję zakonną. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w latach 1969–1974 w Wyższym Seminarium Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Święceń prezbiteratu udzielił mu 16 czerwca 1974 biskup pomocniczy warszawski Władysław Miziołek.

W 1975 wyjechał na misję do Rwandy. Pełnił tam funkcje duszpasterza, proboszcza, animatora duszpasterstwa rodzinnego, organizatora sesji formacji apostolstwa świeckich, promotora apostolstwa słowa drukowanego. 22 stycznia 2005 papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem tytularnym Tepelte i jednocześnie sekretarzem pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów oraz przewodniczącym Papieskich Dzieł Misyjnych. 24 maja 2008 papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym diecezji warszawsko-praskiej.


Kliknij, by zapoznać się z biografią zamieszczoną na Wikipedii.

Ciekawostki

Przez kilka lat pełnił funkcję sekretarza komisji ds. zdrowia oraz komisji ds. rodziny rwandyjskiego episkopatu. Zarzuca się mu, że w tym czasie był „częścią establishmentu” reżimu Rwandy -> więcej na ten temat.

Źródło horoskopu

"75 lat życia abp. Hosera nie da się zamknąć w kilku krótkich słowach - mówili uczestnicy mszy św. z okazji jubileuszu 75 rocznicy urodzin ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abp. Henryka Hosera, odprawionej w poniedziałek w Warszawie. [...] "Urodziłem się 75 lat temu w głębokiej nocy okupacyjnej. Moja mama była dwa razy w łapance, ale wydostała się dzięki znakomitej znajomości niemieckiego. Dzień moich urodzin to nie był poniedziałek. To był piątek, a urodziłem się o godz. 12 w południe"

Źródło: portal dzieje.pl