Guczalska Katarzyna

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Katarzyna Guczalska
Data urodzenia 09.08.1972, godz. 17:50
Miejscowość Nowy Targ ( 49°28′N 20°01′E)
Strefa czasowa GMT+1
Słońce 18° Lwa
Księżyc 24° Lwa
Ascendent 22° Koziorożca
Horoskop Katarzyny Guczalskiej

Biografia

Adiunkt w Katedrze Filozofii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zainteresowania filozoficzne: filozofia społeczna, filozofia polityczna, Hegel, liberalizm, libertarianizm, feminizm. Pierwsza nagroda za pracę doktorską w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych im. Klemensa Szaniawskiego. Nagroda przyznana przez Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk i Fundację Batorego (2006). Teksty naukowe: http://www.guczalska.pl/teksty-naukowe.html . Od 2006 członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Od 2011 członek Polskiego Towarzystwa Etycznego. W 2010r. wydała książkę "Państwo jako dzieło sztuki. Piękno i wolność w filozofii Hegla" (autor rozprawy doktorskiej, prof. R. Legutko).


Z szerszą biografią można zapoznać się na stronie prywatnej

Ciekawostki

Jaką umiejętność daje filozofia? Jest ona narzędziem docierania do mądrości; jest „miłością mądrości”. Owo docieranie do mądrości jest synonimem pracy nad sobą, czyli samopoznaniem. W praktyce dnia codziennego, oznacza to dla mnie uparte dążenie do rozwoju życia wewnętrznego. Jest to utrzymywanie, rozwijanie i pogłębianie ciągłej świadomości [1].

Trzymam się od religii z daleka, ponieważ to zupełnie inny świat niż mój. Jako filozofka jestem zainteresowana szeroko rozumianą duchowością, która przybiera różne oblicza - również ateistyczne (buddyzm, A. Comte-Sponville, itp.). Duchowości nie można uprościć i sprowadzić jej wyłącznie do spraw związanych z religią. (...) Fanom religii powiedziałabym tyle: jeśli ktoś chce jakiejś religii doświadczać, to niech jej sobie doświadcza. Niech robi to jednak za własne pieniądze (!) oraz niech przez prawo stanowione nie narzuca innym nakazów i zakazów wybranej przez siebie doktryny (!).

Mój szacunek budzi fakt, że Budda nie chce nikogo reformować, nie chce nikogo nawracać. Z etyki i medytacji nie czyni obowiązku, który trzeba narzucić. Nauka Buddy nie jest ani samą wiarą, ani samym zrozumieniem. Budda to stan umysłu, a nie poszczególna osoba.

Źródło horoskopu

Horoskop Katarzyny Guczalskiej ręcznie wykreślony przez Światosława F. Nowickiego

Horoskop Katarzyny Guczalskiej znajduje się na jej oficjalnej stronie [2]. Kosmogram sporządził Światosław.F.Nowicki.