Dancewicz Renata

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukajDane Renata Dancewicz
Data urodzenia 7.2.1969, godz. 07:10
Miejscowość Leszno (51°51′N 16°34′E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 19° Wodnika
Księżyc 14° Wagi
Ascendent 10° Wodnika
Horoskop Renaty Dancewicz

Biografia

Polska aktorka, feministka oraz brydżystka. Zdała egzaminy na studia aktorskie w PWSFTviT w Łodzi dopiero za drugim podejściem. W progach uczelni nie pobawiła jednak dość długo, gdyż po drugim roku została dyscyplinarnie skreślona z listy studentów. Mimo to wielu współczesnych aktorów polskich mogłoby pozazdrościć jej dalszej kariery i popularności [1]. Występowała w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 1999 aktorka warszawskiego Teatru Kwadrat.

Jest członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego z tytułem Mistrza Krajowego, jej partner Tomasz Winciorek jest jednym z czołowych zawodników w Polsce. W roku 2006 została odznaczona Brązowym Medalem PZBS. Deklaruje się jako ateistka i feministka. Popiera ruchy na rzecz prawa do aborcji. Popiera również prawa osób LGBT.


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii.

Kluczowe wydarzenia

  • 15 września 2003 - urodziny syna, Jerzego

Ciekawostki

Uważa, że aktorką została z wrodzonej przekory, kiedy wyrzucono ją ze szkoły aktorskiej [2]. Mówi o sobie, że jest przede wszystkim kobietą, a dopiero później aktorką. W związku z tym nie boi się wyrażać swojego zdania na kontrowersyjne tematy, nawet gdyby przez to miała ominąć ją jakaś rola. Nie ma stylisty, nie rozczula się nad swoim wizerunkiem i, jak przyznaje, woli "wieśniactwo" na własny rachunek [3].

Źródło horoskopu

Informację na podstawie prasy kobiecej dostarczył Dominik Dziudziel.