Cisło Maciej

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Maciej Cisło
Data urodzenia 24.07.1947, godz. 10:00
Miejscowość Olsztyn ( 53°47′N 20°30′E)
Strefa czasowa GMT+2
Słońce 1° Lwa
Księżyc 24° Wagi
Ascendent 25° Panny
Horoskop Macieja Cisły

Biografia

Polski poeta, eseista, autor prozy sylwicznej. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu. Laureat Nagrody im. Barbary Sadowskiej za całokształt twórczości. Prowadzi warsztaty „twórczego pisania” w Instytucie badań Literackich PAN. Autor wyborów i wstępów do poezji Horacego, Kochanowskiego i Norwida. Wielokrotny stypendysta Funduszu Promocji Twórczości przy Ministerstwie Kultury. Mieszka w Warszawie.

Ważniejsze tomy: Plastikowe języki (1979), Z domu normalnych (1985), Stan po (1986), Razem osobno. Wieloksiążka (1997), Bezczas i niemiejsce (2002), Kochaina. Wiersze używane i nowe (2006).


Z szerszą biografią można zapoznać się na Wikipedii i na stronie Culture.pl. Warto przeczytać obszerny wywiad na stronie Jakuba Winiarskiego.

Ciekawostki

Maciej Cisło o sobie w wywiadzie z Jakubem Winiarskim [1]

J.W.: Skoro to wyjaśniliśmy, powiedz: nie żałujesz, że nie zostałeś architektem?

M.C.: Ależ zostałem, tylko że nie pozostałem. Mam dyplom, którego używałem ileś lat, stopniowo zmieniając osobowość.

(...)


M.C.: Byłem kiedyś na przykład gitarzystą rockowym, potem technikiem budowlanym, dziennikarzem, konspiratorem i więźniem politycznym, gastarbeiterem na saksach. Literatem stawałem się powoli; pisarzem zawodowym w ogóle się nie czuję, choć uważam się za profesjonalistę.

Źródło horoskopu

Informacja przekazana w prywatnej rozmowie z Ewą Wojtyś.