Centrum Nauki "Kopernik"

Z Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dane Centrum Nauki "Kopernik"
Data urodzenia 5.11.2010, godz. 19:30
Miejscowość Warszawa (52°13'N 21°00'E)
Strefa czasowa GMT +1
Słońce 14° Skorpiona
Księżyc 8° Skorpiona
Ascendent 15° Raka
Horoskop otwarcia Centrum Nauki "Kopernik"

Opis

Centrum nauki założone w 2005 w Warszawie, którego celem jest promowanie i popularyzacja nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Centrum jest instytucją, powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pomysł Centrum pochodzi od Łukasza Turskiego, profesora fizyki teoretycznej, popularyzatora nauki zajmującego się także upowszechnianiem fizyki.

W latach 2007-2008 Centrum Nauki Kopernik dwukrotnie zostało wyróżnione nagrodą Popularyzator Nauki, przyznawaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej. W niecałe dwa lata przez instytucję przewinęło się dwa miliony zwiedzających [1]. Sukces warszawskiego centrum nauki stał się inspiracją do stworzenia podobnego projektu w Krakowie. [2].


Z dłuższym opisem można zapoznać się na Wikipedii. Oficjalna strona instytucji

Kluczowe wydarzenia

  • 1 czerwca 2005 - podpisanie umowy o utworzeniu instytucji
  • 28 lipca 2008 - rozpoczęcie budowy Centrum Nauki Kopernik
  • 5 listopada 2010 - uroczyste otwarcie
  • 1 grudnia 2010 - Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało pierwszą debatę z cyklu „Uwolnij myślenie. Spotkania humanistów z przyrodnikami”
  • 19 czerwca 2011 - otwarcie planetarium Niebo Kopernika (Strona oficjalna Planetarium)

Źródło horoskopu

Informację dostarczył Mirosław Czylek na podstawie opisu zamieszczonego na stronie Centrum Nauki Kopernik: WIELKI WYBUCH nastąpi 5 listopada 2010 nad Wisłą w Warszawie. Ten plenerowy, multimedialny spektakl w reżyserii Petera Greenawaya i Saskii Boddeke otworzy Centrum Nauki Kopernik – instytucję kultury nowego typu.

5 listopada WIELKI WYBUCH - 19.30, zwiedzanie Centrum 21:30 - 2:00.